HITA KA TITULI: Novak se mučio, pa RAZBIO Grikspora za polufinale Ženeve!
Novak Đoković, Foto: Fabrice COFFRINI / AFP / Profimedia

Forma ide uzlaznom putanjom

Objavljeno: 19:17h
Andrej Kosić

Novak Đoković izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Ženevi.

Najbolji teniser sveta je u okviru četvrtfinala savladao Talona Grikspora iz Holandije rezultatom 2:0 (7:5, 6:1).

Bio je ovo njihov četvrti međusobni duel i četvrti trijumf Novaka, a meč je trajao 78 minuta.

Đoković se dobrano namučio u prvom setu protiv šestog nosioca u Ženevi.

Videli smo veliku borbu dvojice tenisera. Novak je u petom gemu propustio brejk šansu, a isto je u osmom gemu učinio i Grikspor.

Pri vođstvu Holanđanina od 5:4, Nole je spasao čak četiri set lopte. Na Grikspora to nije dobro delovalo, pošto je u narednom gemu dozvolio Srbinu da stigne do brejka.

Đoković je potom osvojio gem bez izgubljenog poena i osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Taj 11. gem prvog seta kao da je u potpunosti slomio otpor Talona. Holanđanin se potpuno raspao u drugom setu.

Đoković je igrao fantastično, napravio je čak tri brejka i stigao do pobede i plasmana u polufinale.

Novak će se u borbi za plasman u finale sastati sa Tomašom Mahačom iz Češke, koji je ranije tokom dana savladao Aleksa Mikelsena iz SAD.